Ким була Еллен Уайт?

Новини 03.11.2022

Ким була Еллен Г. Уайт, і чому мільйони вважають її твори особливо цінними та важливими?

Є багато книг, доступних для покупки в Інтернеті про життя та творчість Еллен Г. Уайт.

Еллен Уайт була жінкою з чудовими духовними дарами, яка прожила більшу частину свого життя протягом дев’ятнадцятого століття (1827-1915), але своїми працями вона все ще робить революційний вплив на мільйони людей у всьому світі і сьогодні. За життя вона написала понад 5 000 періодичних статей і 40 книг; але сьогодні, включаючи збірки з її 50 000 сторінок рукопису, понад 100 назв доступні англійською мовою. Вона є найбільш перекладеною жінкою-письменницею за всю історію літератури і найбільш перекладеною американською авторкою будь-якої статі.

Її твори охоплюють широке коло тем, включаючи релігію, освіту, соціальні відносини, євангелізацію, пророцтва, видавничу справу, харчування та управління. Її шедевр, що змінює життя про успішне християнське життя, книжка: «Дорога до Христа», була опублікованою більш ніж 140 мовами. Адвентисти сьомого дня вважають, що місис Уайт була більш ніж обдарованою письменницею; вони вважають, що вона була призначена Богом особливою вісницею, щоб привернути увагу світу до Святого Письма і допомогти підготувати людей до другого пришестя Христа.

З того часу, як їй виповнилося 17 років, і впродовж 70 років плідного служіння, Бог дав їй приблизно 2,000 видінь і снів.

Видіння варіювалися за тривалістю від менш ніж хвилини до майже чотирьох годин. Знання і поради, отримані завдяки цим одкровенням, які вона написала, щоб ними поділилися з іншими. Таким чином, її особливі твори приймаються адвентистами сьомого дня як натхненні, а їх виняткова якість визнається навіть випадковими читачами. 

Як сказано в книзі “Адвентисти сьомого дня вірять…

“Праці Еллен Уайт не є заміною Святому Письму. Їх не можна розміщувати на одному рівні. Святе Письмо стоїть окремо, як унікальний стандарт, за яким вона та всі інші писання повинні бути оцінені і якому вони повинні бути підвладні”

Адвентисти сьомого дня вірять…, Пасторська асоціація, Генеральна конференція адвентистів сьомого дня, Вашингтон, округ Колумбія, 1988, с. 227

Проте, як зазначила сама Еллен Уайт:

“Той факт, що Бог відкрив власну волю через Своє Слово, не заперечує необхідності в постійній присутності й керівництві Святого Духа. Навпаки, Дух був обіцяний Спасителем, щоб відкрити Слово Його рабам, освітити й допомогти практично втілити його вчення.”

Велика боротьба, с. vii

Нижче наведено більш детальну розповідь про життя і діяльність цієї чудової жінки, яка, зустрівши всі випробування істинного пророка, що викладені у Святому Письмі, допомогла заснувати Церкву адвентистів сьомого дня.