Проголосована резолюція і заява підкреслюють ключове місце обох в адвентистській церкві.
Делегати сесії Генеральної конференції (ГК) 2022 року в Сент-Луїсі, штат Міссурі, США, проголосували за резолюцію щодо Святої Біблії та заяву про довіру до писань Еллен Г. Уайт. Обидва голосування відбулися під час одинадцятої ділової зустрічі, вдень 9 червня.
Резолюція щодо Біблії
У резолюції щодо Біблії, зокрема, зазначено, що делегати сесії ГК висловлюють своє «переконання, що Біблія є натхненним одкровенням Слова Божого». У ній також говориться, що «через Святе Письмо Бог відкрив Себе і Свою волю людству», додавши, що «вся Біблія натхненна і повинна розумітися як єдине ціле, щоб прийти до правильних висновків щодо істини на будь-яку відкриту тему».
В іншій частині резолюції делегати наголошують, що вони «вірять, що Біблія є пророчим Словом Божим», і додають: «Ми зобов’язуємося з молитвою вивчати Біблію та слідувати їй, живому та ефективному Слову Божому».
В останніх двох абзацах документа частково зазначено, що делегати “також вірять, що Біблія веде … до живих стосунків з Богом через Ісуса Христа” і далі: “Ми висловлюємо глибоку вдячність Господу за те, що в Писаннях ми знаходимо надію жити серед викликів світу”. В кінцевому підсумку стверджується, що «Біблія говорить про Божий план», в тому числі, коли Він «покладе край гріху і грішникам назавжди і встановить праведність на новій землі».
Заява про довіру до праць Еллен Г. Уайт
Так само делегати проголосували за затвердження Заяви про довіру до писань Еллен Г. Уайт, яка, серед іншого, підкреслює зв’язок між Біблією та її творами. У ній делегати заявляють, що вони “висловлюють … глибоку подяку за Божий пророчий провід Церкви Адвентистів сьомого дня, додавши, що «ми віримо, що писання Еллен Г. Уайт були натхненні Святим Духом і зосереджені на Христі та засновані на Біблії».
Делегати також заявляють, що вони зобов’язуються “з молитвою вивчати писання Елен Г. Уайт з серцем, готовим слідувати [її] порадам і настановам”, додаючи, що “ми віримо, що вивчення її писань наближає нас до Бога і Його непомильного Слова – Святого Письма – надаючи нам досвід, що трансформує і збільшує віру”.
У заключному абзаці делегати заявляють, що радіють за те, що було досягнуто завдяки тиражу її творів “як в друкованому, так і в електронному форматах”. “Ми заохочуємо подальший розвиток як всесвітніх, так і місцевих стратегій, щоб сприяти обігу та вивченню її творів якомога більшою кількістю мов”.
Твердження закінчується словами: “Вивчення цих праць є потужним засобом зміцнення і підготовки Божого народу до викликів цих останніх днів, коли ми наближаємося до швидкого повернення Христа”.
Голосування
Позитивне голосування стало результатом жвавих дебатів, які включали, серед іншого, клопотання про повернення Резолюції про Святу Біблію, про те, щоб подати клопотання про Заяву про довіру до писань Еллен Г. Уайт і переглянути першу пропозицію.
Делегати, які підійшли до мікрофонів у партері, заявили, що у них немає проблем із самими документами, а з якимись конкретними фразами чи словами, які, на їхню думку, можна було б замінити або висловити краще.
Делегати ухвалили клопотання про перегляд пропозиції щодо резолюції Біблії і, нарешті, проголосували за її затвердження – 88,8 відсотками голосів. Після того, делегати схвалили повернути пропозицію на голосування про довіру щодо творів Еллен Г. Уайт, вони затвердили цей документ на 84,9 відсотками голосів.